ICT NNIOT NN | B2B NN | CB NN | DC NN |  RC NN |  CW NN |  EW NN | SM NN | NETGURU NN | ITSEC NN KANKRY facebook linkedin twitter youtube

Nová řada projektorů pro školy a jednací místnosti je v prodeji

Dvě nové řady přenosných projektorů oznámila společnost Panasonic.

Interaktivní1 řada 3LCD PT-TW351R2 nabízí 10 000 hodin bezúdržbového provozu v režimu ECO a obsahuje čtyři modely pro projekci s krátkou vzdáleností. Všechny dokáží promítat 80" obraz už ve vzdálenosti 75 cm od promítací plochy, takže na plátně není vidět stín prezentující osoby. 

Řada obsahuje dva modely WXGA (PT-TW351R a PT-TW350), každý s jasem 3 300 lm, a dva modely XGA dostupné ve verzi s 3 800 lm (PT-TX410) a 3 200 lm (PT-TX320). Projektory disponují vyšším kontrastním poměrem 16 000:1, který zajišťuje čistý obraz a dokonalou reprodukci textu. 

Prezentující mohou u této řady vkládat do promítaného obrazu poznámky buď pomocí volitelného interaktivního pera, nebo pomocí softwaru Panasonic Whiteboard. 

Společnost Panasonic navíc uvede na trh i řadu přenosných projektorů PT-LB423. Tato řada obsahuje šest modelů, které váží pouhých 2,9 kg, poskytují působivý jas, 3 600 lm při rozlišení WXGA (PT-LW373) nebo až 4 100 lm při rozlišení XGA (PT-LB423), a špičkovou kvalitu obrazu. Objektiv s manuálním 1,2násobným zoomem pak umožňuje různé projekčních vzdálenosti. 

Obě nové řady projektorů disponují portem LAN3 pro řízení a USB vstupem pro volitelný bezdrátový modul (ET-WML100). Podporují přehrávání obrazu přes vestavěný multimediální USB přehrávač, zatímco druhá koncovka USB slouží k přenosu plug-and-play4. Přehrávání multimédií je možné díky softwaru Presenter Light pro počítače s Windows® nebo přes aplikaci VueMagicPro pro iOS a Android. 

„Máme tu dva tiché pomocníky, které se pro svých pouhých 28 dB jistě uplatní ve firmách a v oblasti vzdělávání,“ řekl Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer pro oblast projektorů. „Jsme si moc dobře vědomi toho, že tyto trhy vyžadují projektory ve stylu plug-and-play, i proto jsme do nich zakomponovali technologii Daylight View Lite, která optimalizuje obraz podle okolního světla, takže je vždy jasný a perfektně čitelný.“ 

Řady PT-TW351R a PT-LB423 se prodávají od ledna 2017. 

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor


Nejčtenější