ICT Security   Corporate ICT   Net Guru Link

Prestižní ocenění Red Dot Award: Product Design 2017

Společnost NETGEAR se stala novým šestinásobným držitelem prestižního designového ocenění Red Dot. Mezi letošními oceněnými produkty jsou bezpečnostní kamery Arlo Pro, Wi-Fi systém Orbi i tři bezdrátová zařízení řady Nighthawk.

Red Dot představuje nejvyšší ocenění za design po celém světě a napříč všemi průmyslovými odvětvími. Mezinárodní porota soutěže Red Dot uděluje toto prestižní ocenění pouze produktům, jejichž výjimečný design zřetelně vyniká nad srovnatelnými výrobky. V letošním roce porota hodnotila 5 500 produktů z 54 zemí, z nichž hned šest produktů značky NETGEAR získalo nejvyšší ocenění.

"NETGEAR působí na trhu již přes dvacet let. Po celou tuto dobu klade důraz jak na kvalitu a funkcionalitu svých produktů, tak i na jejich atraktivní design," uvádí James Hathway, průmyslový senior designér společnosti NETGEAR. "Jsme proto hrdí, že mezi oceněnými produkty jsou i letos naše výrobky. Svědčí to o tom, že naše práce a úsilí, které jí věnujeme, mají smysl."

Ocenění Red Dot Award: Product Design 2017 získaly tyto produkty:

  • Bezpečnostní kamera Arlo Pro – Plně bezdrátový monitorovací systém disponující dosud nejbohatší škálou špičkových technologií v čele s Full HD obrazem, obousměrným přenosem zvuku, pohybovými a zvukovými senzory, nočním snímáním, více než stodecibelovou sirénou a lokálním i cloudovým úložištěm zdarma. Kameru lze umístit do vnějších i vnitřních prostor, domů i do kanceláře.
  • Držák Arlo – Univerzální držák pro uchycení bezpečnostních kamer řady Arlo, který lze díky jeho speciálnímu tvaru a materiálu z nerezové oceli a silikonu umístit do vnitřních i venkovních prostor, na rovný povrch, ale i na větve či kovové sloupky.
  • Wi-Fi systém Orbi – První zařízení svého druhu využívající nově koncipovanou třípásmovou Wi-Fi technologii, která vytváří unikátní bezdrátový kanál mezi jednotlivými zařízeními řady Orbi. Tento „virtuální kabel“ zajišťuje maximální kombinovanou rychlost připojení až 3 Gb/s bez ohledu na počet připojených zařízení a špičkové pokrytí Wi-Fi signálem v rozsahu až 370 m². Výsledkem je vysoce stabilní a kvalitní připojení napříč celou domácností i jejím okolím, bez nutnosti řešit mrtvé zóny či slabší signál typicky způsobený zdmi, dveřmi či více poschodími.
  •  Mobilní router Nighthawk M1 – Světově první gigabitové LTE zařízení, které kombinuje funkci mobilního přístupového bodu a cestovního routeru. Nighthawk M1 disponuje zabezpečeným vysokorychlostním širokopásmovým mobilním připojením (stahování až do rychlosti 1Gb / 150Mb/s) pro až 20 uživatelů současně. Zároveň může sloužit jako sdílený hub umožňující přenos médií do připojených mobilních zařízení doma či na cestách.
  • Přepínač Nighthawk S8000 – Osmiportový přepínač, navržený speciálně pro potřeby přehrávání mediálního 4 K obsahu, gamingu a virtuální reality. Zařízení nabízí stabilní a výkonné připojení k síti s důrazem na rychlý a plynulý streaming dat a uživatelsky maximálně přívětivé nastavení pokročilých funkcí.
  • Wi-Fi router Nighthawk X10 – Wi-Fi router nové generace vybavený Wi-Fi standardem 802.11ad, technologií Wave 2Wi-Fi a čtyřstreamovou infrastrukturou s extrémní přenosovou rychlostí až 7,2 Gb/s. Ideální pro plynulé streamování 4 K multimédií, využívání virtuální reality či nepřetržité zálohování dat.

Slavnostní udělení cen Red Dot Awards 2017 proběhne 3. července 2017 v německém Essenu. Vítězné produkty budou následně zařazeny do stálé expozice Muzea designu.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

​​​​​​​Oracle kupuje firmu Moat

Spojením technologií vzniká komplexní cloudová platforma, která poskytuje data a analytické nástroje související s marketingem.

Společnost Oracle oznamuje uzavření dohody o akvizici firmy Moat, rychle rostoucí společnosti nabízející cloudové služby pro marketingové specialisty včetně souvisejících metrik.

Technologie Moat se stanou součástí služeb Oracle Data Cloud a příslušná data a jejich analýzy budou i nadále poskytovány vydavatelům médií a marketingovým specialistům. Tyto služby pomáhají propojit uživatele a vydavatele, zlepšují uživatelskou zkušenost z médií a na druhé straně i jejich obchodní výsledky.

Moat bude v rámci služeb Oracle Data Cloud dále působit jako nezávislá platforma poskytující spolehlivé metriky, analytiku a informace pro přední světové značky (včetně Nestle, Procter & Gamble a Unilever) i vydavatele (ESPN, Facebook, NBCUniversal, Snapchat, YouTube a další). Analytické nástroje společnosti Moat i její zákazníci výborně doplňují platformu Oracle Data Cloud s jejími možnostmi cílení.

„Vítám Jonaha Goodharta, výkonného ředitele společnosti Moat, i všechny její zaměstnance v týmu Oracle Data Cloud,“ uvádí Eric Roza, senior viceprezident a ředitel divize Oracle Data Cloud. „Společnost Moat rostla za poslední rok o více než 100 %. Dokáže poskytovat svým zákazníkům analytické informace např. o tom, jaké informace se mohou dostat k zákazníkům a jakou část provozu médií vytváří roboti. Moat v oblasti reklamy spolupracuje s více než 600 vydavateli, firmami (značkami) i agenturami. Platforma Oracle Data Cloud může nyní díky akvizici Moat poskytovat komplexní řešení pro cílení i měření, a vylepšit tak účinnost prakticky všech reklamních kampaní v digitálním světě.“

„Ze spojení s Oracle Data Cloud jsme nadšeni,” dodává Jonah Goodhart, výkonný ředitel a spoluzakladatel společnosti Moat. „Vidíme velký potenciál pro další společné inovace. Akvizici vnímáme jako příležitost, jak zákazníkům dále vylepšit marketing a komunikaci o příslušné značce. Vydavatelům zase poskytujeme cenná data i analytické nástroje.“

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

230V zásuvka do 12V automobilového zapalovače

Společnost Trust uvádí na trh Car 230V Power Socket. Novinka mění 12V zástrčku zapalovače automobilu na standardní 230V zásuvku.

Trust Car 230 Volt Power Socket je vyveden v elegantním a moderním designu s využitím kombinace broušeného kovu a černého plastu. Tvarem je tento měnič napětí vhodný pro umístění do držáku na nápoje. Do 12V autozásuvky se připojuje přes 50cm kabel.

Zařízení disponuje standardní zásuvkou se stabilním výkonem 150 W pro nepřerušované nabíjení s možnou maximální špičkou 300 W a také USB konektorem s výstupem 2,1 A/10 W určeným k současnému napájení mobilních telefonů, navigací aj. Obsahuje bezpečnostní pojistku, přepěťovou ochranu a ochranu proti přehřátí. Nabízí také funkci automatického vypnutí pro zamezení nechtěného vybití autobaterie.

Trust Car 230 Volt Power Socket je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 1399 Kč s DPH v České republice a 49,99 euro s DPH na Slovensku.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor