ICT Security   Corporate ICT   Net Guru Link

Na festivalu v Cannes bylo představeno nové prémiové portfolio počítačů

HP Inc. neusíná na vavřínech ani během své čtrnácté účasti na filmovém festivalu v Cannes. 75 let zkušeností s inovacemi pro filmovou tvorbu vede k představení nových zařízení, která mění dosavadní způsob plánování, produkce a spolupráce. Nové prémiové portfolio laptopů HP ENVY x360 a HP ENVY navazuje na oceňované pracovní stanice a displeje, využívané mnohými filmovými studii. Produkty nabídnou výkon, design a inovace, které umožní dnešním digitálním tvůrcům inspirovat celý svět jako nikdy předtím.

“Na filmovém festivalu v Cannes se potkávají ti největší filmoví tvůrci a umělci, aby opět předvedli své jedinečné formy vyprávění. Naše nové, stylové prémiové produkty byly navrženy tak, aby probouzely kreativitu v každém z nás,” řekl Ron Coughlin, prezident HP Inc. pro osobní systémy. “Prémiové řady počítačů HP ENVY, které jsme dnes uvedli, podněcují představivost a umožňují lidem kdekoliv na světě tvořit a přetvářet svět kolem sebe.”

HP chce i nadále stát v čele technologických změn. Proto je každý aspekt zařízení HP ENVY navrhnutý způsobem, který posouvá tvůrčí hranice. Odvážná konstrukce a nejmodernější design potěší generaci, která chce používat technologie jako umělecké plátno a prostředek sebevyjádření. Nové laptopy HP ENVY x360 a HP ENVY přinášejí výjimečný výkon a uživatelům umožňují změnit způsob jakým pracují, tvoří a hrají si, bez kompromisů ve stylu a funkčnosti.

“Jsem skutečně překvapený, jak mne nejnovější technologické inovace od HP inspirovaly ke změně mých tvůrčích procesů a prozkoumání nových médií, jako je použití inkoustu na digitálních zařízeních. Umožňuje mi vizuálně zachytit lidské emoce a energie úplně novým způsobem. Výsledkem je možnost vtáhnout lidi do hlubšího, sdíleného vyprávění, o kterém jsem dosud neměl tušení,” říká umělec a vizionář Jordan Nickel (POSE). “Pracovat s HP na tomto vzrušujícím projektu, který má svou premiéru v Cannes, byla úžasná zkušenost. Díky ní zůstávám pokrokový.”

Laptop HP ENVY 13 mění pohled na výkon a produktivitu na cestách, zatímco HP ENVY 17 umožňuje přenášet výkon stolního počítače kamkoliv, kde jen můžete dostat záblesk inspirace.

 • Design jako stvořený pro červený koberec: Odolné kovové tělo, které je k dostání ve stříbrné (Natural Silver) a zlaté (Silk Gold) barvě, spolu s elegantním hranatým podpěrným pantem umožňují lepší cirkulaci vzduchu I pohodlnější psaní na klávesnici.
 • Kreativita bez hranic: Toto zařízení je vybaveno UHD displejem3 s více než 8 miliony pixely, čtyřmi reproduktory se samostatnými zesilovači a HD WDR kamerou2 s širokými pozorovacími úhly, díky kterým se stírá hranice mezi tvořivostí a zábavou.
 • Zabezpečený obsah: Volitelný HP Secure Pad se zabudovanou čtečkou otisků prstů a Windows Hello přináší uživatelsky pohodlné prvky zabezpečení a jistotu, že budou výtvory vaší fantazie pod lepší ochranou.
 • Výkon, se kterým se zvládne víc: HP ENVY umožní pohodlný multitasking díky nejnovějším procesorům Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core  i7 4. Volitelná dedikovaná grafika od společnosti NVIDIA potom přidává skvělé rozlišení, reakční dobu i barvy pro foto a videoeditory.

Konvertibilní zařízení HP ENVY x360 s uhlopříčkou 15,6” umožňuje pracovat v rozhraní laptopu nebo tabletu.

 • Konvertibilní design v elegantním hávu: Displej s minimálními okraji, tělo z jednoho kusu hliníku a ladné a pevné panty s hladkým chodem nabízí kvalitu a odolnost v jakémkoliv módu i v jakékoliv barvě – modely s procesory Intel jsou k dostání ve stříbrné (Natural Silver) a modely s procesory AMD v popelavě černé (Dark Ash Silver).
 • Displej plně připravný pro práci s digitálním perem nebo pro streamování videí: Certifikace Windows Ink1 s vysoce přesným stylusem N-tig umožní každému uživateli zapisování poznámek a upravování dokumentů stejně snadno jako perem na papíře. Volitelná UHD IPS varianta displeje nabídne více než 8 milionů pixelů pro sledování videí nebo detailní úpravy fotek.
 • Posouvejte hranice produktivity: HP nabízí v tomto zařízení osvědčený výkon a bohatý výběr vybavení. Uživatelé tak mohou pracovat na řadě úkolů a se spoustou aplikací najednou díky nejnovějším procesorům Intel Core i5 a Intel Core i7 a AMD A9 a A124.5 a s až 16GB DDR pamětí.

Cena a dostupnost zařízení ENVY6

 • HP ENVY x360 15 bude v ČR dostupný od června za cenu začínající na 28 990 Kč s procesory Intel a od 23 990 Kč s procesory AMD.
 • HP ENVY 13 bude v ČR dostupný od června za cenu začínající na 23 990 Kč.
 • Laptop HP ENVY 17 bude v ČR dostupný od června za cenu začínající na 29 490 Kč.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Novým distributorem produktů Kerio na českém a slovenském trhu je Zebra systems

Společnost GFI Software oznámila, že s platností od 1. června předává distribuci produktů Kerio Technologies na českém a slovenském trhu společnosti Zebra system. Jmenování distributora následuje po akvizici Kerio Technologies firmou GFI Software, jež proběhla v lednu tohoto roku.

Na českém a slovenském trhu bude Zebra systems zodpovědná za distribuci těchto produktů:

 • Kerio Connect – nástroj pro e-mail, instant messaging, sdílené kalendáře a správu kontaktů ve většině poštovních klientů, IM klientů, webových prohlížečích a mobilních zařízeních.
 • Kerio Control – unifikované zabezpečení firemních sítí, charakteristické komplexní ochranou sítě a podrobnými statistikami.
 • Kerio Operator – systém telefonní ústředny VoIP navržený tak, aby usnadnil hlasovou komunikaci a přitom poskytl pokročilé funkce telefonních systémů.
 • Kerio Cloud – cloudové řešení e-mailu, instant messagingu a hlasových služeb hostovaných v Kerio Cloud, které nabízí flexibilitu, škálovatelnost a komplexní podporu mobilních zařízení.

„Vítáme portfolio Kerio do rodiny námi distribuovaných produktů,“ řekl Zdeněk Bínek, ředitel společnosti Zebra systems. „Pevně věřím, že tímto jmenováním získají dosavadní obchodní partneři řešení Kerio i GFI Software nové obchodní příležitosti, a především budeme moci nabídnout nové možnosti a významné přínosy také zákazníkům obou společností.“

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Ocenění produkt roku získaly audio a videokonferenční přístroje 

Společnost Polycom dlouhodobě zaujímá vedoucí postavení mezi dodavateli audio a videokonferenčních produktů, řešení pro vzdálenou spolupráci a multiplatformních systémů pro sjednocenou komunikaci.

Nedílnou součástí komunikačních řešení je špičková kvalita zvuku bez zkreslení, ozvěn a rušivých zvuků okolí. Příkladem mohou být SIP IP telefony řady Polycom® VVX Business Media Phone, které jsou mimo jiné vybaveny pokročilou technologií Polycom Acoustic Fence.

Tato technologie využívá pole standardních Polycom mikrofonů, pomocí kterého vytvoří okolo účastníků jednání virtuální akustický plot, který dokáže efektivně potlačovat rušivé zvuky z okolí. Jedná se především o hlasy těch osob, které se konferenčního spojení neúčastní. To je obzvláště užitečné tam, kde není k dispozici vyhrazená místnost a konferenční spojení proto probíhá například ve sdílených kancelářských prostorech typu open space.

Účinnost a efektivnost takového řešení byla naposledy oceněna odborným magazínem TMC Internet Telephony, který každoročně vybírá nejlepší komunikační produkty na trhu. Přístroje Polycom VVX Business Media Phone vybavené technologií Polycom Acoustic Fence zde získaly prestižní ocenění „TMC Internet Telephony Unified Communications Product of the Year 2017“.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor